The Pirtek Parramatta Eels Junior Reps sides have been congratulated at our official presentation night, marking the end to a successful year for our Harold Matthews Cup and SG Ball sides.


Hosted by the Parramatta Leagues Club, and sponsored by the Cabramatta Rugby League Club, Sydney Markets and Spot On Video, the evening was a great success, celebrating the achievements and efforts of our junior representative sides.


These are the awards from the night:


HAROLD MATTHEWS CUP


Presented by Tim Mannah, Ryan Morgan, Willie Tonga, Joseph Paulo


Coach: Chris Hutchison

Captain: Joey Tramontana


Coach's Award Recipient: Denzal Tonise

Best Back Recipient: Troy Dargan

Best Forward Recipient: Joey Tramontana

Best & Fairest Recipient: Jarron Costelloe


SG BALL


Presented by Ben Smith, Vai Toutai, Jarryd Hayne and Junior Paulo


Coach: Mark Mahoney

Captain: Joey Lussick


Coach's Award Recipient: Nathan Davis

Best Back Recipient: Eric Aukafolau

Best Forward Recipient: Tyrell Fuimaono

Best & Fairest Recipient: Sione Tonga


REPRESENTATIVE AWARDS


Presented by Pirtek Parramatta Eels head coach, Ricky Stuart


Vinnie Tikeri

NSW Combined Catholic Colleges Under 15s Schoolboys


Mark Griffiths

NSW Under 16s


Michael Doolan

NSW Under 16s


Joey Tramontana

NSW Under 16s


SImon Fonua

NSW Under 16s


Jarron Costelloe

NSW Under 16s


Jeff Markus

NSW Combined Independent High Schools Under 18s Schoolboys


John Fomai

NSW Combined High Schools Under 18s Schoolboys


Tyrell Fuimaono

NSW Combined Catholic Colleges Under 18s Schoolboys

NSW Under 18s

Australian Schoolboys Representative


Nathan Davis

NSW Combined High Schools Under 18s Schoolboys

Australian Schoolboys Representative


Joey Lussick

NSW Combined Independent High Schools Under 18s Schoolboys

Australian Schoolboys Representative


STAFF:

Glenn Vanderwert

NSW Under 16s Manager


Denis Anderson

NSW Under 16s Gear Steward

NSW Under 20s Gear Steward

NSW Residents Gear Steward


Luke Sammut

NSW Under 16s Gear Steward


Mike Williams

NSW Under 18s Medical Trainer

NRL Indigenous All-Stars Medical Trainer


SPECIAL AWARDS


Clubman of the Year: Mike Williams


Training & Game Day Staff:

Luke Hutchison - Statistician

Steve Aglio - Game Day Coordinator

Dave Caire - Gear Steward

Denis Anderson - Head Gear Steward & Timekeeper

Adrian Low - Physiotherapist

Pete Cassar - Physiotherapist

Louis Shidiak - Doctor


Ballboy & Ballgirl:

Caleb Vanderwert

Emily Paull


Thanks to our valued sponsors for hosting the event, as well as the families and friends of our representatives for making it such an enjoyable night. Congratulations to our winners, we look forward to more success in 2014!