Eels Junior Rep Teams selected for this weekend

The Parramatta Eels Junior Representative sides (SG Ball, Harold Matthews, Tarsha Gale, Andrew Johns and Laurie Daley Cup) have been selected ahead of their respective clashes this weekend.

The Parramatta Eels SG Ball and Harold Matthews sides will take on South Sydney at Redfern Oval.

The Eels Tarsha Gale clash with the Cronulla-Sutherland Sharks at McCredie Oval, Guildford, followed by the Andrew Johns and Laurie Daley Cup sides taking on the Newcastle Knights DS at the same ground.

Game Details – Saturday 9 March
SG Ball: South Sydney Rabbitohs v Parramatta Eels, Redfern Oval, 11:30am
Harold Matthews: South Sydney v Parramatta Eels, Redfern Oval, 10am
Tarsha Gale: Parramatta Eels v Cronulla-Sutherland Sharks, McCredie Oval, 10am
Andrew Johns: Parramatta Eels v Newcastle Knights DS, McCredie Park, Guildford, 11:30am
Laurie Daley: Parramatta Eels v Newcastle Knights DS, McCredie Park, Guildford, 1pm

See the squads below. Good luck to the young Blue & Gold players selected!

SG BALL

  1. Joshua Tuipulotu
  2. Christian Savaiinaea
  3. Viliami Penisini
  4. Samuel Loizou
  5. Matthew Komolafe
  6. Tyler Field
  7. Jakob Arthur
  8. Samuel Hughes
  9. Kyle Leonard
  10. Taylor Mauala
  11. Penioni Tohi
  12. Trey Mooney ©
  13. Albert Etuati Faavae
  14. Tevita Masima
  15. David Hollis
  16. Uinitoni Mataele
  17. Peter Taateo

HAROLD MATTHEWS

  1. Tutonu Junior Wright
  2. Hayden Orley
  3. Francis Faaofo Tuitino
  4. Patrick Spence
  5. Joshua Lealaiauloto
  6. Jabriel Kalache
  7. Tobias Lewis
  8. David Langi
  9. Vlado Jankovic ©
  10. Larry Muagututia
  11. James Malau'ulu
  12. Maximus Tupou
  13. Hayden Reti-Mcclintock
  14. Joshua Russell
  15. Spencer Tuala
  16. Oseni Kaufusi
  17. Zadourian Nevili

TARSHA GALE
1          Anne Pati
4          Allison Futialo
5          Izabella Epati
6          Jada Toevai
7          Kristen Cawthorne
11       Natalie Bainou
12       Tahlia Alexander (c)
13       Jada Alexander
15       Martha Fua
24       Breeze E'e
25       Gardinia Faalogo
18       Pearl Mccarthy
19       Rebekah Faucette
20       Madeline Stracey
21       Ella Pinder 

LAURIE DALEY

  1. Ngarimu Harte
  2. Connor Griffiths
  3. Joshua Hey
  4. Christian Pasitoa
  5. Braithen Vaughan-Aspin
  6. Drew Lloyd
  7. Gianfranco Grima
  8. Jai Vakai
  9. Cameron Bateup
  10. Etuale Lui
  11. Jayden Skinner
  12. Oscar Mezzomo ©
  13. Jontay-Junior Betham-Misa
  14. Bailey Nouredine
  15. Mitchell Webb-Leifi
  16. Arthur Tuakalau
  17. Desmond Raukete
  18. Jandamurra Stewart

ANDREW JOHNS
1          Suliasi Aho
2          Patrick Luatuanuu
3          Declan Murray
4          Freeman Forsythe
5          Cooper Sinclair
6          Jackson Ropata
7          Ethan Sanders
8          Daniel Readon
9          Bayley Meredith
10       Cayne Nicholas ©
11       Kylan Mafoa
12       Joshua Alhazim
13       Myles Martin
14       Saxon Pryke
15       Diego Becerra
16       Amone Sikahele
17       Siosaia Unga