You have skipped the navigation, tab for page content
Junior Reps Team Lists - Round Seven

The Parramatta Eels junior rep teams travel to the Southerland Shire this weekend for Round Seven action on Saturday 20th March.

It will be we-weather footy with rain predicted, in what's an important week in the lead up to finals.

Our Tarsha Gale girls play the 6th placed Sharks as they look to book a spot in the top six.

With two games to go and a bye in the last round, our girls are a genuine chance of making the finals.

The Harold Matthews are fresh off a good win and looking to keep the momentum going this week.

They play an enthusiastic Sharks side that had a draw against Illawarra last weekend.

Four points separate the top seven teams.

The SG Ball team is looking to lock in a top-six position after a win over the unbeaten Raiders last week.

They also face the Sharks as they build momentum into the finals.

Harold Matthews - Eels v Sharks, Round Seven

Saturday 20th March - 2pm Kick Off

Patrick Spence

Suliasi Aho

Charlie Guymer

Declan Murray

Josh Lealaiaulto

Terrence Lafai

Ethan Sanders

Sam Tuivaiti

Yehya Ayache

Aufago Mino

Raffaele Destradis

Saxon Pryke

Myles Martin

Blaise Talagi

Josh Alhazim

Movete Oto’Ota

Domenic Destradis

SG Ball - Eels v Sharks, Round Seven

Saturday 20th March - 4pm Kick Off

Joshua Tuipulotu

Caleb Coroneos

Kamoe Fekitoa

Jabriel Kalache

Freeman Forsythe

Joshua Chappell

Keahlan Bray

Taylor Maula

Vlado Jankovic

Larry Muagututia

Jock Brazel

Maximus Tupou

Peter Taatao

Drew Lloyd

Koevy Lemusu

Francis Tuitino

Kylan Mafoa

Junior Wright

Tarsha Gale Cup - Eels v Sharks, Round Seven

Saturday 20th March - 12pm Kick Off

Ameena Kanj

Danielle Keller

Jacinta Tui

Tamerah Leati

Hannah McFayden

Loreen Luamanuvae

Katalina Vave

Ruby-Jean Kennard

Jada Toevai

Losalio Payne

Tahleisha Pugh

Summah Terare

Taimani Kolomati

Kristen Cawthorne

Lei-Lani Tua

Eloisa Seve

Summer Brown

Chelsee Austin

Acknowledgement of Country

Parramatta Eels respect and honour the Traditional Custodians of the land and pay our respects to their Elders past, present and future. We acknowledge the stories, traditions and living cultures of Aboriginal and Torres Strait Islander peoples on the lands we meet, gather and play on.

Major Sponsor

Premier Partners

VIEW ALL PARTNERS