You have skipped the navigation, tab for page content
Junior Representative Round Three Results

The Parramatta Eels Junior Representative sides have had a tough Round Three of their respective competitions, going down to the Penrith Panthers at St Marys League Stadium on Saturday 24 February in the Harold Matthews, SG Ball and Tarsha Gale competitions.

The Blue & Gold clash with Souths in the Harold Matthews and SG Ball competitions and St George in the Tarsha Gale competition next week at New Era Stadium on Saturday 3 March.

ROUND THREE RESULTS

SG Ball
Parramatta Eels 14 (Tries: William Kei (2), Charbel Tasipale; Goals: Kyle Schneider 1/3)
Def by
Penrith 44 (Tries: Hayden Bonanno (2), James Taufetee (3), Matthew Faauila, Maurice Trindall, Ethan Clark-Wood; Goals: Stephen Crichton 6/7)

Harold Matthews
Parramatta Eels 22 (Tries: Matthew Komolafe (2), Peter Taateo, Alfred Curuenavuli; Goals: Samuel Loizou 3/4)
Def by
Penrith 25 (Tries: Sunia Turuva, Maxwell Pritchard (2), Ashley Cosgrove; Goals Donovan Boney 3/4, Penalty Goals: Donovan Boney 1/1, Field Goal: Donovan Boney 1/1)

Tarsha Gale
Parramatta Eels 20 (Tries: Ngalika Barker (2), Shilea-T Schaaf, Tatyana-Louise Elisara; Goals Karla Wise 2/4)
Def by
Penrith 42 (Tries: Teagan Toa Toa, Lavinia Taiseni, Justyce Cleverly (2), Cydney-Lee Cheerington, Cheryl Varga (2), Christian Pio; Goals Christian Pio 5/8)

NEXT WEEK - ROUND FOUR
SG Ball: Parramatta v Souths – New Era Stadium, Saturday 3 March, 11:30am
Harold Matthews: Parramatta v Souths – New Era Stadium, Saturday 3 March, 10am
Tarsha Gale: Parramatta v St George – New Era Stadium, Saturday 3 March, 1pm 

See the full Junior Rep Draw here. 

 

Acknowledgement of Country

Parramatta Eels respect and honour the Traditional Custodians of the land and pay our respects to their Elders past, present and future. We acknowledge the stories, traditions and living cultures of Aboriginal and Torres Strait Islander peoples on the lands we meet, gather and play on.

Major Sponsor

Premier Partners

VIEW ALL PARTNERS